воскресенье, 10 февраля 2013 г.

ичня -см фото

¶ якби не мерзенний синй дашок над входом, було б взагал мило.

А ось цей храм в ¶чн, а точнше дзвницю, яка вд нього лишилася, нещодавно знову освятили.

Церкв не пощастило в 30- роки минулого столття, коли на Чернгвщин активно боролися з релгйним дурманом.

З ¶чнянщиною пов язане життя видатного художника , котрий незважаючи на прзвище, малював дуже гарно. Неподалк вд ¶чн, у сел Монастирище мешкала його кохана Ганна Забла. З нею художник повнчався в тамтешнй церкв.

В принцип дал розказувати особливо нчого. Хба от ще про уродженцв ¶чн. Це, зокрема, , письменний, вчитель  до певно мри революцонер, знаменитий скульптор, автор пам ятника Дюку в Одес ¶ван Мартос. З ¶чн родом журналст, екс-кервник Нацради з питань телебачення  за сумсництвом батько вдомого журналста-бютвця Вталй Шевченко.

Ичня местечко Черниговской губернии, Борзенского уезда, в 45 верстах от уездного города; старое сотенное местечко Прилуцкого полка. Жит. 9868. Школы двуклассная министерская и земская, сельская библиотека-читальня; ректификационный, винокуренный и мыловаренный заводы; больницы мужская и жен.; базары, 4 ярмарки; церквей православных 4. ( ).

На кнець XIX столття ¶чня  волосним центром. Тобто чимось середнм мж просто селом  райцентром.

Значну роль для розвитку ¶чн зграв вже згаданий мною в стор Гнат @алаAан. В мстечку будуться винокурня, клька водяних млинв, цегельний завод. Його нащадки засновують також суконну мануфактуру, цукровий, селтровий заводи.

Зате збереглася Свято-Преображенська церква, якй понад 200 рокв. Хрестоподбна будвля з одним широким свтлим куполом надзвичайно мальовничо розташована на берез запруди (вона ж на першй фотограф до цього поста).

В другй половин XVII столття в ¶чн будуються ратуша  нби навть замок. Судячи з усього, н перше, н друге не збереглося.

В нй було обрано гетьманом . Щоправда, тод ж гетьманами вважали себе ще мнмум дво укранцв, тож цннсть цього сторичного факту не велика.

Того ж, 1649-го року будуться ще дерев яна Воскреснська церква.

Тож не дивно, що у часи Хмельниччини ¶чня стала одним з центрв повстання. У 1648-му роц навть утворються , проте за рк його приднують до Прилуцького, а мстечко ста сотенним.

А в другй половин XVII столття , польському королю мж ншим, належить мало не вся Прилуччина, у тому числ  ¶чня. Кожне подвр я мало або вдпрацьовувати панщину, або сплачувати по п ять талерв вдкупного.

Перш згадки вже про ¶чню вдносяться до XIV ст. Тод це були околиц Великого князвства Литовського. У 1590-му роц власником чималих прилуцьких земель ста Костянтин Вишневецький, житомирський староста, з роду тих самих Вишневецьких.

Татари не лише знищили те давн поселення, але й дали назву тутешнй рчц ¶чень, що означа водопй . З роками ¶чень став ¶ченькою, а мстечко на  берегах ¶чнею.

Невеличкий райцентр на Чернгвщин мстом офцйно став не так  давно у 1957-му. Та насправд його сторя налчу не одну сотню рокв. ґ припущення, що ¶чня снувала ще до нашестя Батия  звалася тод Яськове.

09.06.2009 | Автор: | В категорях , , | ТеAи: , , , , , , , , ,

Мандри з фотоапаратом. Украною  свтом

¶чня. Тут народився Дюк – Мандри з фотоапаратом Украною  свтом » Тут був Я

Комментариев нет:

Отправить комментарий